Łapacze snów

Łapacz snów to magiczny amulet wywodzący się z kultury plemion Indiańskich.
Indianie, którzy wierzą w nadprzyrodzoną moc łapaczy opowiadają, że sny, zarówno te dobre, jak i złe, zsyłane są z ciemnego, nocnego nieba. Złe sny, jako te wielkie i niezdarne, wpadają w sieć misternie wyplecionych sznurków i grzęzną w niej, aby z początkiem kolejnego dnia zniknąć wraz z rosą w pierwszych promieniach słońca. Dobre sny, jako te mniejsze i sprytniejsze przeciskają się i po piórach spływają delikatnie na śpiącego, uprzyjemniając mu odpoczynek.

Warsztaty tworzenia łapaczy snów mają na celu zapoznanie uczestników
z technikami oraz tradycją wyplatania łapaczy snów oraz pokazanie jak własnoręcznie wykonać ten niezwykły, magiczny amulet.
Dzieci uczestniczące w warsztatach mając do dyspozycji mnóstwo tasiemek, sznureczków, piórek, koralików, włóczek, cekinów, dżetów, naklejek i wiele innych niezliczonych materiałów, tworzą i ozdabiają własny łapacz snów, który po skończonych zajęciach mogą zabrać ze sobą do domu.

Nasze warsztaty to nie tylko zajęcia manualne. W  ich trakcie dzieci mają również możliwość opowiedzieć o swoich najpiękniejszych snach i marzeniach, oraz wspólnie zastanowić się nad ich znaczeniem.